accordionapplearrow-btnarrow-downarrow-left-simplearrow-leftarrow-right-simplearrow-right-tablearrow-rightcard-arrowcheckconfigurecta-arrowcz-flagdownloaddropdowngoogle-playicon-testinfologo-symbol-currentcolorlogo-symbolmailmessengerphonepinplayplus-greenplusquotesocial-besocial-fbsocial-igsocial-pinsocial-vimeosocial-youtubespintreezoom

ČESKÁ PRKNA TERAFEST®

Kvalita světové úrovně
Terafest Intro image V1 2

WPC je moderní materiál, který je ekologický a 100% recyklovatelný. Působí přírodním dojmem, zároveň je vysoce odolný ve venkovním prostředí a nevyžaduje žádnou dodatečnou povrchovou údržbu. WPC neboli dřevoplast či kompozit tak právem patří k udržitelným stavebním materiálům budoucnosti. 

Terasová WPC prkna české výroby Terafest® obsahují směs dřevěné moučky z udržitelného lesního hospodářství s certifikací PEFC a polymeru HDPE. Dřevo na výrobu se získává výkupem odřezků, nikoliv přímou těžbou vzrostlých stromů. 

Kompozitní prkna Terafest® vynikají dlouho životnostní a barevnou stálostí. Bez jakékoli chemické údržby mohou být vystavena povětrnostním vlivům včetně dešti, mrazům, UV záření, aniž by utrpěl jejich vzhled či pevnost. Díky svým vlastnostem jsou ideální volbou při realizaci venkovních teras, plotů, obložení atp.

Naše nabídka

Kompozitní prkna Terafest®
pro široké využití

TERAFEST Serie Natur1 Teak
Terasy Terafest®

TERAFEST Rozcestnik Ploty
Ploty Terafest®

TERAFEST Rozcestnik Obklady2
Fasády Terafest®

TERAFEST Rozcestnik Prislusenstvi3
Příslušenství

Web Kompozit WPC Srovnani V2 1

POZOR NA LEVNÉ NÁHRAŽKY

Vedle kvalitního WPC se na trhu objevují i výrobky, zejména z Číny, s nižší kvalitou a neznámého složení, které nemají požadované vlastnosti. Již za pár let u nich obvykle dochází k viditelnému rozkladu materiálu. Nízká cena tak ve výsledku přijde velmi draho, protože jsou zákazníci nuceni investovat do nového řešení.  

Naše firma pracuje výhradně s dřevoplastem od českého výrobce Woodplastic, který zakoupil výrobní licenci od americké firmy Strandex patřící mezi lídry ve vývoji a výrobě kompozitu i na evropském trhu. S využitím nejmodernějších technologií a know-how vyrábí kvalitní WPC, které je řadu let testováno ve venkovním prostředí a splňuje náročná kritéria. 

Český Terafest® vyniká dlouho životností, odolností a barevnou stálostí. Prkna je možné teplem ohýbat a na rozdíl od dřeva nikdy nezešednou ani nezplesniví, netvoří třísky a mají protiskluzový atest. 

Prkna Terafest® se zárukou až 25 let proti napadení hmyzem a dřevokazným houbám jsou ideálním materiálem pro realizaci vaší terasy, pergoly, obložení bazénu, zahradních chodníčků a podobně. Zavolejte nám, konzultaci a nezávaznou cenovou nabídku vám rádi vypracujeme zdarma.

POZNEJTE ROZDÍL

Není WPC jako WPC

Dřevoplastová prkna mohou být dutá (dutinková) nebo plná (masivní). Terafest® jsou plná prkna se zárukou dlouhé životnosti. Dutá prkna od jiných výrobců mohou být levnější, ale s kratší zárukou i dobou rozpadu.

+
WPC dute2 650x398 1
Výhody dutých prken

(+) Nižší cena
(+) Nižší hmotnost
(+) Snadná manipulace

WPC dute2 650x398 1
Nevýhody dutých prken

(–) Náchylnost k poškození
(–) Spádování
(–) Nutnost kotvení k podloží
(–) Záruka 5 let
(–) Náročnější montáž (spádovost)

+
WPC plne 650x398 1
Výhody plných prken

(+) Záruka až 25 let
(+) Vysoká tuhost a nosnost
(+) Bez spádovosti
(+) Bez kotvení k podloží
(+) Snadná montáž

WPC plne 650x398 1
Nevýhody plných prken

(–) Vyšší cena
(–) Vyšší hmotnost

kompo natur inox HiRes
SLOŽENÍ URČUJE KVALITU
WPC jedině s garancí

Kvalitu dřevoplastu bohužel nepoznáte na první pohled. Ta se ukáže až časem, kdy už může být pozdě. Proto je důležité najít výrobce, který má osvědčení o původu a jakosti a nebojí se dát záruku na svůj výrobek i několik let. Kompozitní materiál Terafest® obsahuje 60 % dřeva, 30 % HDPE (plastu) a 10 % směsi pojiv, barviv, adheziv a UV stabilizátorů. Překvapivě ta nejmenší složka rozhoduje o životnosti finálního výrobku, bývá nejdražší ze všech vstupních materiálů a je to zároveň know-how každého výrobce. 

U dřevěné složky ani tak nezáleží na původu dřeva, jako na síle a délce dřevěných vláken. Stejně tak druh použitých plastů se u jednotlivých výrobců různí, některé plasty v mrazech křehnout a to pak ve výsledku ovlivňuje pevnost a odolnost WPC. Českému výrobci Woodplastic se nejlépe osvědčilo HDPE, které má tu výhodu, že se dá teplem ohýbat do oblých tvarů. 

Foto WPC ohybani
Tip architekta
Terafest® kolem
domu i bazénu

Plánujete zahradní bazén? Terasová prkna Terafest® lze použít nejen pro bezúdržbovou terasu, ale i kolem bazénu, ať už má jakýkoli tvar. Jejich výhodou je možnost ohnutí do požadovaného tvaru. Navíc mají minimální nasákavost a jsou odolná vůči bazénové chemii. Povrch s protiskluzovým atestem netvoří třísky, je tedy bezpečný pro pohyb na boso.

Web Kompozit Vyzravani barev V1
NESTÁRNOUCÍ KRÁSA
Barva zraje, ale nešedne

Dřevo ve venkovním prostředí poměrně rychle degraduje. Kompozitní prkna Terafest® jsou však barevně stálá. Barva zpočátku zraje a může dojít i k nepatrnému zesvětlení, díky tomu ale získá přirozený vzhled a v průběhu času se již pak odstín nemění.

Bezprostředně po instalaci je proto třeba nenechávat nábytek na jednom místě, aby se mohla terasa rovnoměrně vybarvit. Jak dlouho barva zraje záleží na povětrnostních podmínkách. U otevřené terasy to může být 3 až 6 měsíců, u zastřešené i rok. Když však budete terasu kropit vodou, proces vyzrávání se tím urychlí. 

DSC0508 Edit
CERTIFIKOVANÝ PARTNER
Pro Prahu a 
Středočeský kraj

Pokud zvažujete jakoukoli realizaci z kompozitního materiálu Terafest®, jsme tu pro vás. Poradíme, navrhneme a odborně nainstalujeme. Máme dlouholeté zkušenosti, potřebné vybavení a za svou práci ručíme. Navíc tak máte jistotu garance na materiál Terafest® až 25 let.